Barcode: 7032069735039
Økologisk Quinoa
by Kolonihagen
Processing
NOVA 1
Labels
organic
debio organic
green dot
Categories
Available in
norway
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 367.0 kcal |
| Fat | 6.8 g |
| of which saturated | 0.5 g |
| Carbohydrates | 57.0 g |
| of which sugars | 2.9 g |
| Fiber | 6.8 g |
| Proteins | 16.0 g |
| Salt | — |
Ingredients
quinoa
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Turtle jumbo sweet rolls, with caramel flavored drizzle, chocolate chips and pecan pieces
Hy-Vee Inc.
E NOVA 4
Turtle cookie dough
Hyvee, Hy-Vee Inc.
E NOVA 4
Hy-vee select, cookie dough, peanut butter
Hy-Vee, Hy-Vee Inc.
E NOVA 4
Pure vegetable oil
C NOVA 2
Gustare vita pasta in a creamy alfredo sauce
D NOVA 3
Ricotta & spinach egg pasta ravioli stuffed with ricotta and spinach in a tomato sauce
C NOVA 4
Unsweetened mango chunks, unsweetened
A NOVA 1
Hy-vee, select, cookie dough, chocolate chunk
Hy-Vee, Hy-Vee Inc.
E NOVA 4
Brown Sugar Cinnamon Filled Crescent Rolls
Hy-Vee
D NOVA 4
Hy-vee, red velvet cookie dough
Hy-Vee, Hy-Vee Inc.
E NOVA 4
Hy-vee, mini pizza crusts
Hy-Vee, Hy-Vee Inc.
D NOVA 4
Peanut butter
C NOVA 4