Barcode: 5701043001331
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 53.0 kcal |
| Fat | 1.3 g |
| of which saturated | 0.2 g |
| Carbohydrates | 10.0 g |
| of which sugars | 7.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Vand, 11% ris*, solsikkeolie*, havsalt. * = Økologisk.
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
100% Lime Juice
First Street
A NOVA 3
Cranberry juice cocktail from concentrate
E NOVA 4
100% tomato juice from concentrate, tomato
B NOVA 3
Vegetable juice from concentrate
C NOVA 4
Cut Sweet Potatoes in Syrup
First Street
C NOVA 3
Tomato paste
A NOVA 1
Preserves
First Street
D NOVA 4
Sliced stewed tomatoes in tomato juice
A NOVA 4
Cut Sweet Potatoes in Syrup
First Street
C NOVA 3
Pure Vanilla Extract
First Street
NOVA 1
Tomato Juice
B NOVA 3
Lemon Juice From Concentrate
First Street
B NOVA 3