Barcode: 7090006470405
Økologisk Røros Yoghurt Naturell
Nutri-Score
A
Processing
NOVA 3
Labels
no gluten
Categories
Available in
norway, united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 71.0 kcal |
| Fat | 4.0 g |
| of which saturated | 2.7 g |
| Carbohydrates | 4.9 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 4.9 g |
| Proteins | 4.2 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Helmelk, skummetmelkpulver, yoghurtkultur, tettekultur
Related Products in Dairies
L'onctueux sur lit à la pêche saveur passion
ENVIA
D NOVA 4
Caramel yogurt
Lidl
D NOVA 4
L'onctueux
Envia
D NOVA 4
Creamy Yogurt
ENVIA, milbona
D NOVA 4
Erdbeere
Lidl, Milbona
C NOVA 3
Nur 3 Zutaten Himbeere
Milbona
C NOVA 3
Lait Bio
Envia
C NOVA 1
Fromage a tartiner aromatisé noix
Milbona
D NOVA 4
nur 3 Joghurt
Milbona
C NOVA 3
Raclette de Savoie IGP
D NOVA 3
Mango
Lidl, Milbona
C NOVA 3
Raspberry and passion fruit layered yogurt
lidl
D