Barcode: 5705830010346
Økologisk Soja Drik
Nutri-Score
B
Processing
NOVA 1
Labels
organic
vegetarian
eu organic
vegan
dansk vegetarisk forening
dansk vegetarisk forening vegansk
eu agriculture
european vegetarian union
european vegetarian union vegan
fsc
it bio 009
varefak
Categories
Available in
denmark, faroe islands
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 37.0 kcal |
| Fat | 1.7 g |
| of which saturated | 0.3 g |
| Carbohydrates | 1.3 g |
| of which sugars | 0.5 g |
| Fiber | 1.0 g |
| Proteins | 3.5 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
92% water, 8% organic soybeans,
Allergens
soybeans
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Pan con harina integral
Carrefour
C NOVA 3
Pois chiches
Cassegrain
B NOVA 4
Sour cream and onion crisps
SpinneysFOOD
E NOVA 4
Naturel
Croky
D NOVA 3
Peri peri hummus
SpinneysFood
C NOVA 3
baby carottes
A NOVA 1
Pan Payés Pequeño
Carrefour
C NOVA 3
Barra Gourmet
Carrefour
C NOVA 3
Pan de espelta y miel
Chousa
C NOVA 4
Pan chapata
carrefour
NOVA 3
Baby carottes
A NOVA 1
Pan de payes
Carrefour
NOVA 3