Barcode: 5705830014641
Økologiske Brune Ris
by REMA 1000
Labels
organic
eu organic
danish state controlled organic
dk øko 100
keyhole
whole grain
Categories
Available in
denmark
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 349.0 kcal |
| Fat | 2.5 g |
| of which saturated | 0.6 g |
| Carbohydrates | 72.0 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 3.0 g |
| Proteins | 8.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Brune ris
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Closed Cup Mushrooms
Tesco
Brown onions
Tesco
A NOVA 1
Cashew Nuts
Tesco
C
purée de tomates siciliennes
Valdibella
A NOVA 1
Organic Celery
Tesco
A NOVA 1
Miso Paste
Tesco
E NOVA 3
ORGANIC TOMATOES ON THE VINE
Tesco
A NOVA 1
Apple Squeezy Fruit Gel
Tastelli Kids
B NOVA 4
Edame beans
Tesco
A
Spring onions
Tesco,Tesco’s
A NOVA 1
Mushroom antipasti
Tesco
B NOVA 3
Kaergarden Balance ungesalzen
Arla Foods
D