Barcode: 7025110151865
Økologiske Egg
Labels
organic
eu organic
green dot
no øko 01
Categories
Available in
norway
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 142.0 kcal |
| Fat | 10.0 g |
| of which saturated | 3.0 g |
| Carbohydrates | 0.3 g |
| of which sugars | 0.3 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 12.0 g |
| Salt | 0.3 g |
Ingredients
12 stk. mellomstore og store økologiske egg fra norske høner. Ca. 63 g (53-73) pr. egg.
Allergens
eggs
Related Products in Farming Products
Vitaminado
Avícola Rolón,Vitaminado
NOVA 1
Ovos Tipo Extra Branco - Qualitá - 20un
Qualitá
B NOVA 1
Ovos caipiras grande vermelhos
Mantiqueira,Mantiqueira Alimentos LTDA.
NOVA 1
Huevos Frescos Blancos
Avícola Mediterranea
A NOVA 1
Ovos tipo grande vermelhos categoria A
Marutani
A NOVA 1
Huevo Marrón
Sofía
NOVA 1
Ovos tipo grande vermelhos categoria A
Mantiqueira
B NOVA 1
Ovos Brancos Extra
Mantiqueira
B NOVA 1
Huevos grande color
La granja gallinas libres
NOVA 1
Huevos de gallinas libres!
Cuisine & Co
A NOVA 1
Ovos tipo grande brancos categoria A
Mantiqueira
B NOVA 1
Cardboard - biodegradable and 70% recyclable
Mantiqueira
B NOVA 1