Barcode: 7032069719459
Økølogiske Røde Linser
by Rema 1000
Nutri-Score
B
Processing
NOVA 3
Labels
organic
eu organic
keyhole
Categories
Available in
norway
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 88.0 kcal |
| Fat | 0.5 g |
| of which saturated | 0.1 g |
| Carbohydrates | 14.0 g |
| of which sugars | 0.5 g |
| Fiber | 4.4 g |
| Proteins | 4.8 g |
| Salt | 0.4 g |
Ingredients
Økologiske røde linser (60 %), vann (39 %), salt, antioksidant (E 300)
Additives
e300
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Brotaufstrich Kichererbse Avocado
NOA
C NOVA 3
Cinnamon apple cereal
Cascadian Farms organic
D NOVA 4 Eco-Score D
Soursop in syrup
la fe
B NOVA 4
Maroni Fruchtkonfekt
Govinda
E NOVA 3 Eco-Score A
Pumpkin seeds
Sprouts
A NOVA 1 Eco-Score E
Langkorn- & Wildreis
Deluxe
B Eco-Score C
Brotaufstrich Linse-Curry
Noa
C NOVA 3 Eco-Score A
Peaches & Cream
Quaker
D NOVA 4 Eco-Score B
Jalapeño Lime Pistachios
Wonderful
D NOVA 4
Pasta mit Lachs
Jütro, Speisezeit
C NOVA 4
Low Sodium Fancy Spinach
Margaret Holmes
A NOVA 3 Eco-Score A
Sunflower seeds
Publix
A NOVA 1 Eco-Score C