Barcode: 5712622030147
Økomysli
Nutri-Score
A
Processing
NOVA 4
Labels
organic
eu organic
non eu agriculture
dk øko 100
eu agriculture
eu non eu agriculture
keyhole
Categories
Available in
denmark
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 369.0 kcal |
| Fat | 6.8 g |
| of which saturated | 1.2 g |
| Carbohydrates | 59.0 g |
| of which sugars | 1.5 g |
| Fiber | 9.9 g |
| Proteins | 13.0 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
62% HAVREFLAGER, 28% HVEDEFLAGER, boghvedeflakes (majs, boghvede, sukker, glukosesirup, havsalt), 2% græskarkerner", 2% solsikkekerner. Kan indeholde spor af rug, byg. jordnødder, soja, mælk, mandler, hasselnødder, valnødder, cashewnødder, pekannødder, paranødder, queenslandnødder (macadamianødder), sesamfrø.
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Piri Piri Seasoning
Schwartz
NOVA 4
Pur beurre de cacahuète Crunchy
Jardin Bio
B NOVA 1
soreen gingerbread Loaf Bars
Soreen
D NOVA 4
Schwartz BBQ Seasoning
Schwartz, Mccormick
NOVA 4
Fishermans friend
Fisherman's Friend
NOVA 4
Fisherman's Friend - Mint
Fisherman's Friend, CFP Brands
C NOVA 4
Lasagna sheets
A NOVA 1
Sliced Malt Loaf
Soreen
C NOVA 4
Fruit Muesli with nuts and seeds
Happy Harvest
D NOVA 4
Malt Loaf
Soreen
C NOVA 4
Sweet Vine Australian Sultanas - 6 pack
Sweet Vine
D NOVA 3
Malt Loaf (2 Slices)
Soreen
D NOVA 4