Barcode: 0780562110705
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 428.6 kcal |
| Fat | 8.9 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 75.0 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 7.1 g |
| Salt | 0.3 g |
Ingredients
Okra, non-hydrogenated canola oil., dextrin (derived from tapioca) and sea salt.
Additives
e1400
Related Products in Vegetable Chips
Sea Salt Veggie Straws
Good & Gather
NOVA 3
Shishito Crisps
Trader Joe's
D NOVA 3
Ranch Veggie Straws
Clancy's
D NOVA 4
Veggie Crisps Original
DJ&A
E NOVA 4
Veggie Straws
WHOLE SOME PANTRY
D NOVA 3
Veggie Chips
Heaven & Earth
D NOVA 3
Straws Sea Salt
Straws
NOVA 4
Sweet Potato Super Fries
Actual Veggies
C NOVA 4
Zeleninové chipsy
Vede
D NOVA 3
Harvest Snaps Tomato Basil
Calbee
A NOVA 4
Zucchini Chips
Root Foods
C NOVA 3