Barcode: 7025110209078
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 21.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | — |
| Carbohydrates | 0.7 g |
| of which sugars | 0.7 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 4.0 g |
| Salt | 0.6 g |
Ingredients
Oksekraft (vann, storfebein, løk, gulrot, pastinakk, purreløk, persille, timian, sort pepper, laurbærblad), havsalt.
Related Products in Broths
Bone Broth Chicken
Swanson
A NOVA 3
Bouille de boeuf
Pacific Foods
B NOVA 4
Swanson broth chicken
Swanson
B NOVA 4
Organic Chicken Bone Broth
Trader Joe's
A NOVA 3
Délice d'orient
Lasonde
D NOVA 4
Bouillon de poulet
Knorr
E
Reduced Sodium Beef Broth
Compliments
B NOVA 4
Organic Chicken Broth
Raley's
C NOVA 4
Organic low sodium chicken broth
PACIFIC foods
A NOVA 4
Swanson broth beef
Swanson
C NOVA 4
Organic Stock Vegetable
Trader Joe's
B NOVA 4
CHICKEN FLAVOR BOUILLON
Knorr
E NOVA 4