Barcode: 5201340002098
Oktopus in Essig
by Trata
Available in
germany, greece
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 253.0 kcal |
| Fat | 21.0 g |
| of which saturated | 3.2 g |
| Carbohydrates | 0.0 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 16.0 g |
| Salt | 1.2 g |
Ingredients
Χταπόδι τεμαχισμένο (60%), ελαιόλαδο (20.7%), ξύδι (13.5%), μαγειρικό αλάτι, ρίγανη
Related Products in Seafood
Limitation Crabmeat
Sea Catch
C NOVA 4
Mahi mahi
D NOVA 4
Cooked Shrimp
Xian-Ning Seafood Co. Ltd
A NOVA 3
Sardines in Tomato Sauce
Mega
C NOVA 4
Heat & Serve Tilapia Fillets
Aunt Connies Famous
A NOVA 4
Organic shrimp
A
Haddock Fillets
Aunt Connies Famous
A NOVA 4
Sardines in Tomato Sauce with Chili
Mega
D NOVA 4
Swai fillets
B NOVA 4
Heat & Serve Natural Golden Crunchy Cod Fillets
Aunt Connies Famous
C NOVA 4
Mediterranean Sardines In Olive Oil
Kartago
A NOVA 3
Wild-caught calamari rings & tentacles
Seafresh
A NOVA 1