Barcode: 4031192277112
Öl Avocadofruchtfleisch
Nutri-Score
B
Processing
NOVA 2
Labels
organic
eu organic
de oko 039
Categories
Available in
germany
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 900.0 kcal |
| Fat | 100.0 g |
| of which saturated | 15.3 g |
| Carbohydrates | 0.0 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Avocadoöl aus Fruchtfleisch
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Spiralen Ingwer & Curcuma
Hofladen
B NOVA 1
Ravioli Käse-Spinat
De Angelo
D NOVA 4
Dinkel Eiernudeln Hörnle
Hofladen BERRES
A NOVA 1
Scheckli Gourmet-Nudeln
Hofladen
A NOVA 1
Spiralen groß Gourmet-Nudeln
Hofladen
A NOVA 1
Spirelli
Hofladen
A NOVA 1
Makkaroni kurz
Hofladen
A NOVA 1
Bandnudeln 8 mm Original Hausmacher
Hofladen
A NOVA 1
Tortellini Champignon
D'Angelo
C NOVA 4
Radiatori Gourmet-Nudeln
Hofladen
A NOVA 1
Muscheln Gourmet-Nudeln
Hofladen
A NOVA 1
Bunte Herzen
Hofladen
A NOVA 1