Barcode: 9100000820866
Öl, Bratöl
Labels
organic
eu organic
no gmos
ohne gentechnik hergestellt
at bio 301
austria bio garantie
Categories
Available in
austria, germany
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 828.0 kcal |
| Fat | 92.0 g |
| of which saturated | 7.4 g |
| Carbohydrates | 0.0 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Ölsäurereiches Sonnenblumenöl aus biologischer Landwirtschaft
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Frozen Petits Pois & Sweetcorn
Dunnes Stores
Spreewälder Gewürzgurken
Konserve, Spreewald
C NOVA 3
British Curly Kale
Tesco
A NOVA 1 Eco-Score A
Toast Brötchen - Dinkel (2x 3 Stück, 235 g; pro 3 Stück aufgeführt)
Gut und Günstig, Gut & Günstig - EDEKA
B NOVA 4
Instant Oatmeal Maple & Brown Sugar
Quaker
D NOVA 4 Eco-Score B
Paradizniki suseni lidl
ITALIAMO
NOVA 3
Siu Kay Instant Noodles in Spicy Cheese Chicken flavour
Siu Kay,Acecook
NOVA 4 Eco-Score C
卷心菜猪肉卷
株式会社 神戸物産
NOVA 3 Eco-Score C
Sedani di lenticchie
Combino
A NOVA 1
Stir Fry Gourmet Spicy Noodles
Shin Ramyun,Nongshim
D NOVA 4
Dinkel Toasties (2x 2 Stück, 225 g; pro 2 Stück aufgeführt)
Brot und Backwaren GmbH, D-49681 Garrel, Golden Toast, Golden Toast - Lieken, Lieken
C NOVA 4 Eco-Score B
Toast Brötchen - Weizen (2x 3 Stück, 235 g; pro 3 Stück aufgeführt)
Gut&Günstig, Gut & Günstig - EDEKA
C NOVA 4