Barcode: 2350303003818
Old Amsterdam
by Westland
Nutri-Score
E
Processing
NOVA 4
Labels
no lactose
Categories
Available in
spain
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 431.0 kcal |
| Fat | 35.0 g |
| of which saturated | 23.3 g |
| Carbohydrates | 0.0 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 29.0 g |
| Salt | 2.3 g |
Ingredients
leche pasteurizada de vaca, sal, fermentos lácticos (leche), cuajo, conservador (E251), colorante (carotenos) Naturalmente sin lactosa.
Allergens
milk
Additives
e251
Recipes with Similar Ingredients
Related Products in Dairies
Low Fat Milk
Stonyfield Organic
B NOVA 1 Eco-Score D
Griego Ligero Natural
Hacendado
A NOVA 4 Eco-Score A
Formaggio spalmabile
Il Viaggiator Goloso, Unes
D NOVA 4 Eco-Score D
Cascaval
Raraul
D NOVA 3 Eco-Score D
Brânză Fagaras raraul
Rarăul
C Eco-Score D
Laktosefreie H-Schlagsahne, 30 % Fett
DMK, Milsani
D NOVA 4 Eco-Score A
Albalact unt 82% grasime
albalact
E Eco-Score E
Beurre doux
President
E NOVA 2 Eco-Score E
Albalact unt masa 65%.
Albalact
E Eco-Score E
Cheese leerdammer original
Leerdammer
D NOVA 3 Eco-Score D
Berry Yogurt
Riviera
A NOVA 4 Eco-Score B
beurre
Président
E Eco-Score E