Barcode: 8710243962400
Old Amsterdam crème
Categories
Available in
france, germany
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 224.0 kcal |
| Fat | 18.9 g |
| of which saturated | 12.4 g |
| Carbohydrates | 0.1 g |
| of which sugars | 0.1 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 13.2 g |
| Salt | 2.4 g |
Ingredients
55% fromage (_lait_ de vache pasteurisé), sel, ferments _lactiques_, présure, conservateur [E251]), colorant (caroténoïdes), eau, _beurre_, sels de fonte (E339, E452), arômes naturels, sel,
Allergens
milk
Additives
e160
e251
e339
e452
Related Products in Dairies
Milk
Hp Hood Llc
D NOVA 1
Sour Cream, All Natural
Axelrod
D NOVA 3
Nonfat Cottage Cheese
Country Fresh
A NOVA 4
Axelrod, lowfat yogurt, plain
Axelrod
A NOVA 4
Trader joe’s Garlic Bread Cheese
Trader Joe's,Trader Joes
D NOVA 3
Heavy Cream
Crowley
D NOVA 4
Light cream
Hp Hood Llc
D NOVA 1
Cultured Whole Buttermilk
Coburg Dairy Llc
C NOVA 4
Butter Salted
Country Fresh
E NOVA 2
Heavy Cream
Crowley
D NOVA 4
Light cream
Hp Hood Llc
D NOVA 1
Coburg, cultured whole buttermilk
Coburg Dairy Llc
C NOVA 4