Barcode: 20319229
olive nere denocciolate
by baresa
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 3
Labels
rainforest alliance
Available in
germany
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 390.0 kcal |
| Fat | 25.7 g |
| of which saturated | 19.7 g |
| Carbohydrates | 36.3 g |
| of which sugars | 33.9 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 3.1 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Olive nere, sale, stabilizzante: gluconato ferroso. Conservare in luogo fresco e asciutto, lontano dalla luce solare.
Allergens
milk
soybeans
Additives
e579
Related Products in Desserts
Choco Crumble
Edeka
E NOVA 4
High Protein Schokopudding
Gut & Günstig
A NOVA 4
Straciatella
Edeka, Gut & Günstig, gut und günstig
E NOVA 4
Chocolate Caramel
Edeka
E NOVA 4
belgische Schokolade Eis
Edeka
E
Tartufo italienisches Dessert
Edeka
E NOVA 4
Cookies Vanille
Edeka
E NOVA 4
Eis: Stracciatella
Edeka, Gut & Günstig
D NOVA 3
Eiscreme Schokolade
Edeka, Edeka Bio
D NOVA 4
MiniChoc Mandel
Edeka,Gut & Günstig
E NOVA 4
Chocolate Fudge Brownie
EDEKA
D NOVA 4
Eiscreme Bourbon-Vanille
Edeka, Edeka Bio
E NOVA 4