Barcode: 3520832130104
Olive noires
by Philia
Nutri-Score
E
Processing
NOVA 4
Labels
organic
eu organic
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 346.0 kcal |
| Fat | 35.2 g |
| of which saturated | 3.7 g |
| Carbohydrates | 1.1 g |
| of which sugars | 0.6 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 1.9 g |
| Salt | 6.0 g |
Ingredients
olives* (98%), sel, huile d'olive*, herbes de Provence (0,3%), arôme naturel.
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Multi Frucht Müsli
EDEKA
D NOVA 4
Butternut squash filled ravioli in a butter & sage sauce
C NOVA 4
Lattuga riccia
Fiorfiore COOP
A
Ramen noodles
Obento
C NOVA 4
bučino ulje
C
Aléatoire
Lidl
C NOVA 1
Mini Sweet Peppers
Mike Pirrone Produce
B
high protein soup
NOTCHIE
B NOVA 4
Nouilles instantanées saveur boeuf braisé
Kailo Brand
NOVA 4
Pflaumenmus fein gewürzt
gut & günstig - EDEKA
D NOVA 4
fior d'insalata lattuga multifoglie variegata
Coop, Fiorfiore
A NOVA 1
Pan payes con semillas
Schär
C NOVA 4