Barcode: 3076820006079
Olive noires confites
by Crespo
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 3
Labels
nutriscore
nutriscore grade e
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 134.0 kcal |
| Fat | 14.0 g |
| of which saturated | 2.2 g |
| Carbohydrates | 0.0 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 3.0 g |
| Proteins | 0.5 g |
| Salt | 2.5 g |
Ingredients
Saumure (eau, sel), olives noires, stabilisant gluconate de fer. Produit stérilisé.
Additives
e579
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Madeleine & Brownie Bites
Simple Truth
E NOVA 3
Kroger, cherry preserves, cherry
Kroger
D NOVA 4
Traditional guacamole
Simple truth
NOVA 3
Preserves, Peach
Kroger
D NOVA 4
Gelatin dessert
Kroger
E NOVA 4
Paprika
Kroger
NOVA 3
Fettuccine
Fresh Foods Market
A NOVA 1
Sliced almonds
Kroger
A NOVA 3
Kroger, creamy peanut butter, peanut
Kroger
C NOVA 4
Concord grape jelly
Kroger
D NOVA 4
Honey roasted peanuts
Kroger
C NOVA 4
Kroger, jelly, strawberry
Kroger
D NOVA 4