Barcode: 0891953001196
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 431.0 kcal |
| Fat | 13.9 g |
| of which saturated | 7.7 g |
| Carbohydrates | 0.0 g |
| of which sugars | — |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 15.4 g |
| Salt | 1.3 g |
Ingredients
Portuguese mackerel, sea salt and olive oil.
Related Products in Seafood
Surimi sticks
AH
D NOVA 4
Wilde zalmfilets
Vismarine
A NOVA 1
Sockeye zalmfilet
Albert Heijn
D NOVA 3
Salmon Hosonaki
Albert Heijn
D NOVA 3
Pikante tonijn
Albert Heijn
C NOVA 4
Gerookte forelhaasjes
Albert Heijn
D NOVA 3
Gerookte zalm roomkaas
Albert Heijn
D NOVA 4
Shrimp
Ah
B NOVA 1
Kabeljauw schnitzel
Albert Heijn
B NOVA 4
Ansjovis in 20% olie
Albert Heijn
D NOVA 3
Gravad lachs
Albert Hayn
D NOVA 3
Hollandse garnalen
Albert Heijn
B NOVA 3