Barcode: 0718122062140
Olive Oil Crackers
by Ad-Visor
Nutri-Score
E
Processing
NOVA 3
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 467.0 kcal |
| Fat | 15.0 g |
| of which saturated | 5.0 g |
| Carbohydrates | 73.3 g |
| of which sugars | 6.7 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 10.0 g |
| Salt | 2.8 g |
Ingredients
Unbleached enriched wheat flour (wheat flour, niacin, reduced iron, thiamin, mononitrate, riboflavin, enzyme, folic acid), whole milk, extra virgin olive oil, filtered water, sugar, unsalted butter, salt, sea salt.
Related Products in Snacks
Portabella Jerky Sesame, Ginger & Korean Chili
Savory Wild
D NOVA 4
Bobs Sweet Stripes, Soft Mint Candy
Farley's & Sathers Candy Co. Inc.
E NOVA 4
Sunripe, Mixed Nuts
Parimar Inc.
D NOVA 1
Sunripe, Large Pecans
Parimar Inc.
D NOVA 1
Portabella Jerky Sweet Balsamic & Golden Fig
Savory Wild
E NOVA 4
Idaho Spud Candy Bar, Idaho Spud
Owyhee
E NOVA 4
Sugar free hard peppermint candy, hard peppermint
Bob's
NOVA 4
Owyhee, Peanut Brittle
Idaho Candy Company
E NOVA 4
Sunripe, California Almonds
Parimar Inc.
A NOVA 1
Sweet Stripes, Soft Mint Candy
Ferrara Candy Company
E NOVA 4
Portabella Jerky Roasted Garlic & Black Pepper
Savory Wild
C NOVA 4
Soft mint candy
Ferrara Candy Company
E NOVA 4