Barcode: 0604565036582
Olive Oil Hummus
by Soffle’s
Nutri-Score
C
Processing
NOVA 3
Labels
no additives
Categories
Available in
united kingdom
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 355.0 kcal |
| Fat | 29.5 g |
| of which saturated | 3.1 g |
| Carbohydrates | 14.6 g |
| of which sugars | 0.2 g |
| Fiber | 4.2 g |
| Proteins | 9.0 g |
| Salt | 0.9 g |
Ingredients
Chickpeas, _Tahini_ (_SESAME SEED PASTE_), Rapeseed Oil, Water, Olive Oil, Salt, Lemon juice concentrate, Garlic Granule, Vinegar.
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
3 Riži rjavi, rdeči in črni
Zlato polje
B
Harina fina de maíz
Nurture
C NOVA 3
Piments en rondelles
Unico
NOVA 4
Haricots verts extra fins
Élibio
A NOVA 3
Graines de courges en vrac Bio
Kazidomi
Pain de mie extra moelleux
Chabrior
NOVA 4
Banana Blossom in brine
Nature‘s Charm
C NOVA 3
Lachs Gewürz
Just Spices
NOVA 3
Flocons d'avoine
Kazidomi
A NOVA 1
Velouté de 9 légumes
knorr
C NOVA 4
borrowik szlachetny
grzybek-pl
A
pain de mie grandes tranches
u
C NOVA 4