Barcode: 0234162703497
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 286.0 kcal |
| Fat | 5.4 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 53.6 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 1.8 g |
| Proteins | 8.9 g |
| Salt | 1.5 g |
Ingredients
Unbleached enriched flour (wheat flour, malted barley flour, niacin, reduced iron, thiamine mononitrate, riboflavin, folic acid) water, extra virgin olive oil, contains less than 1.5% of each of the following: sea salt, yeast, malted barley, rosemary.
Allergens
gluten
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Garden wraps
Mister wraps
C NOVA 4
Havrepuder - Rasmus Klump
A NOVA 3
Okologiske muslikiks
Madame Butterfly
D NOVA 4
Jumbo pita
NOVA 3
Plain Pappadums
Indian delight
E NOVA 3
8 soft flour Tortillas
Antica cantina
C NOVA 4
Jalapeño
Fiesta Mexicana
Fiesta Mexicana Chipotle Peppers in Adobo Sauce
Street Food
NOVA 3
Hummus with chili
Alber Food
C NOVA 3
Økologiske Sorte Bønner
Økomama
B NOVA 1
Mango Chutney
E NOVA 3
Rasmus Klumps Redningskranse
Food Solutions
A