Barcode: 00476089
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 419.0 kcal |
| Fat | 45.0 g |
| of which saturated | 11.0 g |
| Carbohydrates | 0.8 g |
| of which sugars | 0.6 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.1 g |
| Salt | 1.1 g |
Ingredients
Water, Vegetable Oils (24%) (Rapeseed, Palm), Olive Oil (21%), Salt (1.1%), Dried Whey (Milk), Emulsifier: E471, E322, Stabiliser: E401, Preservative: E202, Colour: Carotenes, Flavouring, Vitamin A, Vitamin D
Allergens
milk
Additives
e160a
e202
e322
e401
e471
Related Products in Spreads
Della natura, artichoke tapenade
Della Natura
C NOVA 3
Chive & Onion Cream Cheeze Style Spread
Daiya
D NOVA 4
Mixed Nut Butter
Bio Wise
C NOVA 1
All Natural Mixed Olive Tapenade
Casa Di Oliva
D NOVA 3
Tapanui Tapenade
River Wave Foods
C NOVA 3
tapenade verte
OLIVERAIE BARTHÉLÉMY
D NOVA 3
S'Mallows Marshmallow Spread
Choc Zero
A NOVA 4
The gracious gourmet, artichoke parmesan tapenade
The Gracious Gourmet
C NOVA 3
Egg mayonnaise
Morrisons
B NOVA 3
Granola Butter
Oat Haus
D NOVA 3
Uncured Bacon Butter
Good Ranchers
E NOVA 4
Ciolo foods, mediterranean tapenade
Ciolo Foods
D NOVA 3