Barcode: 9415022030323
Olive Oil Tuna
by Sealord
Nutri-Score
A
Processing
NOVA 3
Labels
health star rating
health star rating 4
Categories
Available in
new zealand, united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 98.6 kcal |
| Fat | 2.8 g |
| of which saturated | 0.8 g |
| Carbohydrates | 0.0 g |
| of which sugars | — |
| Fiber | — |
| Proteins | 18.1 g |
| Salt | 1.1 g |
Ingredients
Tuna (Fish), Olive Oil, Water, Salt
Allergens
fish
Related Products in Seafood
Malaysian Curry & Tuna (Special Edition, Street Asian)
John West
C NOVA 4
Fiery Tuna & Tangy Jalapeños
John West
B NOVA 4
Sardines Lemon Chilli and Garlic
John West
D NOVA 4
Smoked oysters
John West
A NOVA 3
Herring fillets in tomato sauce
John West
C NOVA 4
Calcium rich tuna
John West
A NOVA 3
John West
John West
B NOVA 4
sarfines in tomato sauce
John West
D NOVA 3
Smoked oysters
John West
C NOVA 3
Tuna with Mild Indian Curry
John West
A NOVA 4
Tuna Bowl
John West
TUNA BOWL
JOHN WEST
NOVA 1