Barcode: 0702014079064
Olive Onion Vinegar
by Msrf Inc.
Nutri-Score
C
Processing
NOVA 3
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 33.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 0.0 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 1.3 g |
Ingredients
Spirit vinegar(reduced with water to 6% acidity), olive, baby onion, red chili, salt, sodium benzoate, sodium sulfite, citric acid, and potassium sorbate.
Additives
e202
e211
e221
e330
Related Products in Salted Snacks
Sliced beetroot pickled in sweet malt vinegar
Baxters
NOVA 4
Caesar Salad Kit
Fresh & Easy Llc
A NOVA 4
Ingefær Syltet 280g Opies
Oluf lorentzen as
House Chicken Salad With Ranch Dressing
Love Food
A NOVA 4
Organic Baby Tomato & Kale Salad
Fresh & Easy Llc
C NOVA 4
Classic Chinese Chicken Salad With Ginger Soy Vinaigrette
Fresh & Easy
A NOVA 4
Signature arugula & spinach salad
Signature, Fresh & Easy Llc
C NOVA 4
Buffalo Chicken Salad
Fresh Foods Llc.
A NOVA 4
Super shred salad
C NOVA 4
Kale Krunch Salad Kit
Fresh & Easy Llc
A NOVA 4
Chinese Stem Ginger In Syrup
Epicure
NOVA 3
Chopped asparagus salad kit
A NOVA 4