Barcode: 0041736080041
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 383.0 kcal |
| Fat | 38.3 g |
| of which saturated | 3.3 g |
| Carbohydrates | 6.7 g |
| of which sugars | 1.7 g |
| Fiber | 3.3 g |
| Proteins | 3.3 g |
| Salt | 2.9 g |
Ingredients
Black olives (42%), sunflower oil, basil, olive paste, cashew nuts, salt, olive oil (2%), grana padano cheese (milk), fructose, pine nuts, flavoring, acidity regulator (lactic acid).
Allergens
milk
Additives
e270
Related Products in Condiments
Harissa Tradition
RIAD
D NOVA 3
Natural white Vinegar
Al Jazira
NOVA 2
Harissa du Cap Bon
Cap d'or
C NOVA 3
Harissa berbère
RIAD
D NOVA 3
Sauce Tebourba pour pâtes et couscous
A NOVA 3
Harissa traditionnelle
Les Jardins de Carthage
C NOVA 3
Harissa Traditionnelle à l'huile d'olive extra vierge.
Les Moulins Mahjoub
C NOVA 3
Sauce tomate à l'artichaut olive noire & harissa
Les Jardins de Carthage
A NOVA 3
Harissa du Cap Bon
Cap d'or
C NOVA 3
Harrisa Du Cap bon
Carthage food, Fnare
C NOVA 3
Harissa Berbère
Riad
E NOVA 3
Harissa Riad 37 CL X 12 Arev
Riad
A NOVA 3