Barcode: 8013862000165
Olive riviera denocciolate
Nutri-Score
E
Processing
NOVA 3
Labels
no gluten
Categories
Available in
italy
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 353.0 kcal |
| Fat | 36.9 g |
| of which saturated | 5.8 g |
| Carbohydrates | 1.9 g |
| of which sugars | 0.9 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 1.6 g |
| Salt | 2.5 g |
Ingredients
Olive di qualità "LECCINO" in salamoia denocciolate (60%), olio extra vergine di oliva (39%), sale, erbe aromatiche (timo, alloro, rosmarino), correttore di acidità: acido citrico
Additives
e330
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Clearly organic, organic toasted oats cereal
Clearly Organic, Associated Wholesale Grocers Inc.
A NOVA 3
Pure Olive Oil
Always Save
B NOVA 2
Organic Refried Black Beans
Clearly Organic
A NOVA 3
Clearly organic, organic peanut butter dot cereal
Clearly Organic, Associated Wholesale Grocers Inc.
E NOVA 3
Organic honey nut toasted oats cereal
Clearly Organic, Associated Wholesale Grocers Inc.
C NOVA 3
Baking with flour
Best Choice, Associated Wholesale Grocers Inc.
B NOVA 4
Organic Sweet Peas
Clearly Organic
A NOVA 3
Extra Virgin Organic Olive Oil
Clearly Organic
B NOVA 2
Clearly organic, organic cinnamon toast squares cereal
Clearly Organic, Associated Wholesale Grocers Inc.
D NOVA 3
Clearly organic, organic cereal, raisin bran
Clearly Organic, Associated Wholesale Grocers Inc.
C NOVA 3
Organic brown basmati rice
B NOVA 1
Extra Virgin Organic Olive Oil
Clearly Organic
B NOVA 2