Barcode: 5060149575062
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 188.0 kcal |
| Fat | 2.3 g |
| of which saturated | 0.4 g |
| Carbohydrates | 39.0 g |
| of which sugars | 0.5 g |
| Fiber | 2.0 g |
| Proteins | 5.4 g |
| Salt | 1.8 g |
Ingredients
Wheat Flour (Wheat Flour, Calcium Carbonate, Iron, Niacin, Thiamin), Water, Green Olives (19%) (Green Olives, Salt, Acidity Regulators (Citric Acid, Lactic Acid)), Sea Salt, Wholemeal Spelt Flour (Wheat), Rosemary.
Allergens
gluten
Additives
e270
e330
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Organic juice beverage, cranberry
D NOVA 4
Enriched hamburger sliced buns
Giant Eagle
C NOVA 4
Organic juice beverage, concard grape
Giant Eagle
D NOVA 4
100% orange juice
C NOVA 1
Organic seeded bread
A NOVA 4
Organic juice, fruit punch
D NOVA 4
100% juice from concentrate, cranberry
C NOVA 1
100% juice, black cherry
E NOVA 1
Organic bread, sprouted honey oat
A NOVA 4
Orange juice from concentrate
E NOVA 1
100% juice, orange
Giant Eagle
C NOVA 1
Cooking spinach
A NOVA 1