Barcode: 8003508007337
Olive Taggiasca
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 3
Labels
no preservatives
Categories
Available in
italy
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 236.0 kcal |
| Fat | 23.8 g |
| of which saturated | 2.8 g |
| Carbohydrates | 0.1 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 6.7 g |
| Proteins | 1.6 g |
| Salt | 4.1 g |
Ingredients
Olive, olio di semi di girasole, sale.
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Pumpkin Seed Butter
88Acres
A NOVA 2
100% natural cinnamon honey peanut butter
C NOVA 2
Coconut water
Konared
E NOVA 4
Konared, hawaiian coffeeberry, superfruit juice
Konared
NOVA 4
Yeast Rolls
Dickey's Barbecue Pit
D NOVA 4
Kettle Cooked Buffalo Wing Potato Chips
E NOVA 4
Kettle Cooked Potato Chips, Sea Salt & Vinegar
The Great Lakes Potato Chip Company Llc
D NOVA 4
Gourmet frosting
Dollop
E NOVA 4
Breakfast Oat Melts Blueberry
Amara
E NOVA 3
Konared, hawaiian coffeeberry, organic green tea
Konared
E NOVA 1
Superfruit Juice
Konared Corporation
NOVA 4
Dark chocolate peanut butter, dark chocolate
C NOVA 2