Barcode: 3760198720384
Olive verdi
by San' Olive
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 3
Labels
green dot
made in france
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 117.0 kcal |
| Fat | 11.0 g |
| of which saturated | 1.6 g |
| Carbohydrates | 4.1 g |
| of which sugars | 0.1 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.5 g |
| Salt | 3.4 g |
Ingredients
Olive, eau, vinaigre, acidifiant : E270, sel.
Additives
e270
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Yeast Extract
ASDA
E NOVA 3
Bio das Pure
C NOVA 4
Schmelzmänner
Cocola
E NOVA 4
Bio-Kokosmilch
Naturgut, Penny
C NOVA 1
Pralines Roses aux Cacahuètes
Confiserie des Hautes Vosges
E NOVA 4
Bio-Seitan geschnetzelt Knospe
Futur Naturprodukte Frutigen
Huile d'olive extra vierge Dulas
Dulas
B NOVA 2
Molisana mezzi rigatoni 32
Molisana
A
sauerkraut
Penny
A NOVA 3
Pão de Deus
NOVA 4
Wein-Sauerkraut Mild
Penny
A NOVA 3
Stokbrood wit
C NOVA 4