Olive verdi snocciolate
by Ponti
Labels
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 159.0 kcal |
| Fat | 15.0 g |
| of which saturated | 2.5 g |
| Carbohydrates | 3.1 g |
| of which sugars | 1.1 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 1.2 g |
| Salt | 3.4 g |
Ingredients
Olive*, sale, correttore di acidità: acido lattico, antiossidante: acido ascorbico. *Da agricoltura biologica. Origine olive: UE. PITTED GREEN OLIVES IN BRINE - Ingredients: olives*, salt, acidity regulator: lactic acid, antioxidant: ascorbic acid. *From organic farming, Olives origin: EU. Ponti S.p.A. Società Benefit Via E. Ferrari,7. Stab./Plant, Via Pralà, 3 28074 Ghemme (NO), Italia/Italy. ICEA OPERATORE CONTROLLATO N. 11241 ORGANISMO DI CONTROLLO AUTORIZZATO DA IT BIO 006 AGRICOLTURA UE peso netto net weight 250g e peso sgocciolato/ drained weight 105g
Additives
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Caramel macchiato Instant oatmeal
Quaker
Knusperbrot
Vemondo
nach Art gebratener Reis
Ben's Original
Dill Pickle Chips
Members Mark
Spaghetti
Carbe Diem
Vegetable stock
Kania, LIDL
Edamame Bohnen
Hak
Express-Reis - Curryreis Indien
Ben's Original, Ben's Original - Mars Incorporated, Mars
Sun-Dried Raisins
Great Value
Kalamata olijven
AH Excellent,Albert Heijn
Cranberry Apple Juice Cocktail
Great Value
Mazola Heart Healthy Corn Oil
Mazola