Barcode: 8001120774095
Olive verdi snocciolate
by Coop
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 3
Labels
no gluten
Categories
Available in
italy
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 144.0 kcal |
| Fat | 15.0 g |
| of which saturated | 2.3 g |
| Carbohydrates | 0.0 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 2.8 g |
| Proteins | 0.9 g |
| Salt | 2.5 g |
Ingredients
olive, acqua, sale, acidificante: acido lattico, antiossidante: acido L-ascorbico
Additives
e270
e300
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
No. 5
Lorenzo
B NOVA 2
Vegetable Oil Non-GMO
Life Oil, LifeOiL
C NOVA 2
Honey Drop, Cold Pressed Honeyade, Kale Cucumber
Birch B Llc
C NOVA 3
Organic 100% juice, pomegranate tart cherry
Smart Juices Llc
E NOVA 1
Canola Oil Non-GMO
Life Oil, LifeOiL
B NOVA 2
Texas Olive Ranch, Jarden Rosemary Olive Oil
The Texas Olive Ranch Inc.
C
Lemonade with Manuka Honey
Birch B Llc
C NOVA 3
Extra Virgin Olive Oil
B. Smith's
B NOVA 2
Garlic Spread
Fresh 'N Nova
D NOVA 3
Two moms in the raw, gojiberry granola
Two Moms In The Raw
C NOVA 3
Smart juice, 100% organic juice, pomegranate
Smart Juices Llc
D NOVA 4
Extra Light Tasting Olive Oil
B. Smith's
B NOVA 2