Barcode: 3263850561214
olive verte denoyautee
by Franprix
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 3
Labels
green dot
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 145.0 kcal |
| Fat | 13.9 g |
| of which saturated | 1.3 g |
| Carbohydrates | 1.3 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 5.1 g |
| Proteins | 1.0 g |
| Salt | 4.0 g |
Ingredients
olives, eau, sel, acidifiant : acide citrique.
Additives
e330
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Kroger, 100% juice, orange
Kroger, The Kroger Co.
E NOVA 4
Vanilla Flavored Coffee Creamer, Vanilla
Simple truth
E NOVA 4
Kroger, original orange juice, orange
Kroger
E NOVA 1
Soymilk
Simple Truth Organic, The Kroger Co.
B NOVA 4
Deluxe jammed chocolate chip cookie dough frozen dairy dessert
Kroger
D NOVA 4
Orange pineapple juice
Kroger, The Kroger Co.
E NOVA 1
Juice
Simple Truth Organic, The Kroger Co.
C NOVA 1
Orange juice
Simple Truth Organic, The Kroger Co.
C NOVA 1
100% juice
Kroger, The Kroger Co.
E NOVA 1
Mountain dairy, 100% juice, orange
Mountain Dairy
E NOVA 1
100% pure juice
Simple Truth Organic, The Kroger Co.
C NOVA 1
Homestyle orange juice
Kroger, The Kroger Co.
E NOVA 1