Barcode: 40122687
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 183.0 kcal |
| Fat | 19.0 g |
| of which saturated | 3.0 g |
| Carbohydrates | 0.4 g |
| of which sugars | 0.1 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 1.2 g |
| Salt | 4.0 g |
Ingredients
Grüne entsteinte Oliven, Salz, Antioxidationsmittel Ascorbinsäure und Citronensäure.
Additives
e300
e330
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Udi's, artisan granola, vanilla and almond
Udi's
C NOVA 3
Udi's, artisan granola, au naturel
Udi's
B NOVA 3
Nature's Hollow, Sugar Free Preserves, Strawberry
Probst Farms
A NOVA 4
Vegan Pumpernickel Bagel
O'Doughs
C NOVA 4
White Chocolate Macadamia Nut Premium Cookie Dough, White Chocolate Macadamia Nut
Mrs.fields
E NOVA 4
Nature's hollow, preserves, sugar free mountain berry
Nature's Hollow
B NOVA 4
Crazy About Cookies, Scoop & Bake Cookie Dough, Peanut Butter
Pine Valley Foods Inc.
E NOVA 4
Sesame Bagel
C NOVA 4
Udi's, artisan granola
Udi's
C NOVA 4
Nature's hollow, sugar free apricot preserves
Probst Farms
B NOVA 4
Udi's, artisan granola, cranberries and walnut
Udi's
C NOVA 3
Scoop & Bake Cookies Dough
Pine Valley Foods Inc.
E NOVA 4