Barcode: 4061463338426
Oliven
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 3
Labels
vegetarian
v label international
Categories
Available in
germany
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 200.0 kcal |
| Fat | 19.9 g |
| of which saturated | 2.8 g |
| Carbohydrates | 1.5 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 4.0 g |
| Proteins | 2.0 g |
| Salt | 3.5 g |
Ingredients
Fermentierte Kalamata Oliven (50%) (Kalamata Oliven, Meersalz), fermentierte grüne Oliven (49 %) (grüne Oliven, Meersalz), natives Olivenöl extra, Oregano (0,4 %)
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
mantequilla de mani
nina's
A NOVA 1
Spicy Chicken Udon Noodles
B NOVA 3
2 handstretched flatbreads
Waitrose
C NOVA 4
Rye & Wheat Dark Sourdough Bread
Waitrose
A NOVA 3
Petits pain ciabatta
Kirkland
C NOVA 4
Extra chocolat noir et noisettes grillées
Kellogg's
E NOVA 4
Mini crostini classici
Consilia
D NOVA 3
Rolled oat flakes wholegrain
Crownfield
A NOVA 1
lemon juice from concentrate
asda
B NOVA 4
Source Of Protein bradbury's HONEY & SEED PROTEIN
Bradbury’s
NOVA 4
Creamy Peanut Butter
Allos
A NOVA 3
Coffee Creamer, The Original
C NOVA 4