Barcode: 4337256045315
Oliven geschwärzt
Labels
nutriscore
nutriscore grade c
Categories
Available in
germany
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 133.0 kcal |
| Fat | 13.6 g |
| of which saturated | 2.2 g |
| Carbohydrates | 0.1 g |
| of which sugars | 0.1 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.5 g |
| Salt | 2.4 g |
Ingredients
Wasser, Oliven, Speisesalz, Stabilisator Eisen-ll-gluconat.
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Lima beans
A NOVA 3
Garbanzo Beans
A NOVA 3
Stir-Fry Peppers & Onion
A NOVA 1
Cannellini beans
A NOVA 3
Edemame
A NOVA 1
Dark red kidney beans
A NOVA 3
Cream style sweet corn, cream style
C NOVA 4
Whole Kernel Sweet Corn
C NOVA 3
Pinto Beans
A NOVA 3
Mixed vegetables
A NOVA 4
Garbanzo beans
A NOVA 3
Baby brussels sprouts
A NOVA 1