Barcode: 4058700706315
Oliven mit Paprikapaste
by Kattus
Nutri-Score
E
Processing
NOVA 4
Labels
green dot
Categories
Available in
germany
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 5.0 kcal |
| Fat | 15.0 g |
| of which saturated | 3.0 g |
| Carbohydrates | 0.1 g |
| of which sugars | 0.1 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 1.0 g |
| Salt | 3.5 g |
Ingredients
Wasser, Oliven, Paprikapaste (4%) (Paprika, Wasser, Verdickungsmittel Natriumalginat), Speisesalz, Säuerungsmittel: Milchsäure, Citronensäure; Antioxidationsmittel Ascorbinsäure.
Additives
e270
e300
e330
e401
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Spécialité fermentée au soja nature
U
A NOVA 4
100% integral sin corteza
Hacendado
B NOVA 4
Multigrain Sandwich Buns
Ozery Family Bakery 🇨🇦
B NOVA 4
Ebly
Ebly
B NOVA 1
Alubia cocida extra
BonÀrea
A NOVA 3
Réveil citron
Pressade
E NOVA 4
Brainiac Mega Apple
Brainiac
NOVA 4
6 Wraps de Blé Complet
Prozis
C NOVA 4
Petits pains grillés
La Sélection des Comptoirs
C NOVA 3
Pain de mie Céréales & Graines
Marque Repère, Epi d'or
C NOVA 4
Co Yo Organic Coconut Yogurt
Co Yo
C NOVA 3
Whole Green Beans
Ahold
A NOVA 3