Barcode: 4056489511861
Oliven mit Peperonipaste
by Baresa,Lidl
Nutri-Score
E
Processing
NOVA 4
Categories
Available in
switzerland
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 144.0 kcal |
| Fat | 15.0 g |
| of which saturated | 3.0 g |
| Carbohydrates | 0.0 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.9 g |
| Salt | 4.0 g |
Ingredients
Grüne Oliven, Wasser, 10% Peperonipaste (20% Peperoni, Geliemite. Natriumalginat, Guarkernmehl; Festigungsmittel: Calciumchlorid), Speisesaz Sâuerungsmittel: Citronensäure; Antioxidationsmitte: Ascorbinsäure.
Additives
e330
e401
e412
e509
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Turano, Authentic Sourdough
Campagna-Turano Bakeries Inc
C NOVA 4
Baby lima beans
A NOVA 1
Pane Turano
Turano
C NOVA 3
Turano brioche rolls with real butter
Turano
D NOVA 4
Cauliflower florets
A NOVA 1
Peanut Butter & Jelly Apple
The Horton Fruit Co. Inc.
D NOVA 4
The original french rolls
C NOVA 4
Pane turano italian bread, pane turano
Turano
C NOVA 3
Turano, wheat soft sub rolls
Turano
C NOVA 4
Caramel Apple
C NOVA 4
Extra Virgin Olive Oil
Trader Joe’s
B NOVA 2
honey roasted Macadamia Nuts & Cashews roasted & salted
TRADER JOE'S
D NOVA 4