Barcode: 4061464790698
Oliven mit Stein
Nutri-Score
E
Processing
NOVA 3
Labels
vegetarian
vegan
european vegetarian union
european vegetarian union vegan
Categories
Available in
germany
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 176.0 kcal |
| Fat | 18.0 g |
| of which saturated | 2.2 g |
| Carbohydrates | 0.6 g |
| of which sugars | 0.5 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 1.4 g |
| Salt | 3.4 g |
Ingredients
Kalamata-Oliven 55%, Wasser, Weinessig, Salz.
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
lemon drop chilli jam
Single Variety Co.
D NOVA 4
Chip & Dip - Classic Houmous & Pretzels
Cuzena
C NOVA 4
Paprika & Chili Crunchy Peas
Brave
B NOVA 3
Sonata Strawberry Preserve
Single Variety Co
D NOVA 4
Roasted Chickpeas Dipped in Cappuccino and Dark Chocolate
My Sweet Chickpea
E NOVA 4
Roasted Peas Sea Salt & Vinegar
Brave
B NOVA 3
Ben Tirran Blackcurrant Preserve
Single Variety Co
D NOVA 4
Pukka Infusion Bio Herbal Collection 20 Sachets
Pukka
B
gluten free multigrain bread
glutenfree life co.
C NOVA 4
Day to Night Collection Herbal Tea Sachets
Pukka
B NOVA 4
Maravilla Raspberry Preserve
Single Variety Co
D NOVA 4
Sea salt cruchy chickpeas
Brave
B NOVA 3