Barcode: 4002239423106
Oliven mit Thunfisch
Processing
NOVA 4
Labels
sustainable
sustainable fishery
sustainable seafood msc
Available in
germany
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 140.0 kcal |
| Fat | 13.6 g |
| of which saturated | 2.5 g |
| Carbohydrates | 2.0 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 1.5 g |
| Salt | 3.8 g |
Ingredients
Wasser, Manzanilla-Oliven, Thunfisch-Creme, Thunfisch, Sonnenblumenöl, Verdickungsmittel: E 401, Speisesalz, Säuerungsmittel: Citronensäure, Milchsäure, Ascorbinsäure, Antioxidationsmittel: E 621
Additives
e270
e300
e330
e401
e621
Related Products
EXTRA SHARP CHEDDAR CHEDDAR CHEESE
SARGENTO
E NOVA 4
Sweet balanced breaks cheese
Sargento
E NOVA 4
Queso mozzarella
Sargento
D NOVA 3
Reduced Fat Mild Cheddar Cheese Sticks
Sargento
E NOVA 4
Reduced Fat Sharp Cheddar
Sargento
E NOVA 4
Balanced breaks
Sargento
NOVA 4
Sweet Balanced Breaks
Sargento
E NOVA 4
Sharp Cheddar Cheese
Sargento
E NOVA 4
Sharp Cheddar Natural Cheese Sticks Snacks
Sargento
D NOVA 4
Colby-Jack Cheese
Sargento
D NOVA 4