Barcode: 3076820352954
Oliven schwarz
by Crespo
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 3
Labels
green dot
Categories
Available in
france, germany, switzerland
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 133.0 kcal |
| Fat | 13.6 g |
| of which saturated | 2.2 g |
| Carbohydrates | 0.0 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 3.0 g |
| Proteins | 0.5 g |
| Salt | 2.5 g |
Ingredients
Olives noires, saumure (eau, sel), stabilisant : gluconate de fer.
Additives
e579
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Market pantry, peanuts, dry roasted & lightlty salted
Market Pantry
C NOVA 4
Sea salt roasted whole cashews
good & gather
C NOVA 3
Large-cut croutons
D NOVA 4
Sea Salt Roasted Whole Cashews
Good & Gather
E NOVA 3
Raw Whole Almonds
Good & Gather
A NOVA 1
Roasted & salted peanuts in-shell, roasted & salted
Target Stores
C NOVA 3
Sea Salt Dry Roasted Pistachios
Good & Gather
C NOVA 3
Raw mixed nuts
Good & Gather
C NOVA 1
Unsalted Roasted Mixed Nuts
A NOVA 3
Unsalted dry roasted peanuts
A NOVA 1
Raw mixed nuts
Good & Gather
NOVA 1
Large-cut croutons
E NOVA 4