Barcode: 4061461788988
Oliven Snack - Mediterran
by KTC
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 3
Labels
vegetarian
vegan
nutriscore
nutriscore grade d
Categories
Available in
austria
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 194.0 kcal |
| Fat | 20.0 g |
| of which saturated | 2.4 g |
| Carbohydrates | 0.6 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 3.0 g |
| Proteins | 1.5 g |
| Salt | 3.8 g |
Ingredients
Kalamata Oliven 96,7% (Oliven, Salz, Weinessig), Sonnenblumenöl, Kräuter 0,8%, natives Olivenöl extra, Konservierungsstoff: Sorbinsäure.
Additives
e200
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Amandes
Seeberger
B NOVA 1 Eco-Score E
Huile d'Olive Vierge Extra
Baghlia
Eco-Score D
Walnüsse
Rewe
A NOVA 1 Eco-Score D
Pinienkerne
ja!
A NOVA 1 Eco-Score E
Pinienkerne
rewe beste wahl
A NOVA 1 Eco-Score E
Cup Noodles Chicken Flavor
Nissin
NOVA 4 Eco-Score B
White bread
no name
C
Penne Rigate
Panzani
A NOVA 1
Bio-Streichcreme Tomate, Paprika, Beluga-Linse
Rewe, Rewe Bio+vegan
C NOVA 4
Honey Gold Bite-Size Potatoes
Tasteful Selections
NOVA 1
Nut & fruit mix classic
Alesto, Lidl
D NOVA 1 Eco-Score D
Studentenfutter - Classic
Aldi, Farmer naturals, Märsch
D NOVA 3 Eco-Score D