Barcode: 4305720055191
Oliven-Trio
by Tegut
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 3
Labels
fsc
fsc mix
Categories
Available in
germany
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 189.0 kcal |
| Fat | 20.0 g |
| of which saturated | 1.2 g |
| Carbohydrates | 0.0 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 2.3 g |
| Proteins | 1.4 g |
| Salt | 2.5 g |
Ingredients
Gemüse in veränderlichen Gewichtsanteilen (95%) (schwarze Kalamata-Oliven, grüne Nocellara del Belice-Oliven, grüne Chalkidiki-Oliven), Rapsöl, Branntweinessig, Paprika, Speisesalz, Kräuter (0,2%) (Thymian, Rosmarin), Säuerungsmittel: Citronensäure, Milchsäure, Essigsäure; Antioxidationsmittel: Ascorbinsäure.
Additives
e260
e270
e300
e330
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Feta And Mixed Grains Salad
Sainsbury’s Taste The Difference
C NOVA 4
Garlic Butter Baguette
Marks & Spencer
D NOVA 4
Organic Oat Original Plant-Based Beverage
Pacific, Pacific Foods Of Oregon Inc., Pacific Foods™
D NOVA 4
Muncheros, hot & spicy peanuts
Muncheros
C NOVA 4
Coconut Milk
Pacific Foods
D NOVA 4
Fig, Rhubarb, Orange, Ginger Flavored Frog Jam, Fig, Rhurbarb, Orange, Ginger
D NOVA 4
Foul mudammas
A NOVA 3
Closed Cup White Mushrooms
Sainsbury's
A NOVA 1
Large Fava Beans
Soofer Co. Inc.
A
Organic Almond Original Plant-Based Beverage (Canada)
Pacific Foods Of Oregon Inc., Pacific Foods™
C NOVA 4
Chili & Lime Peanuts
Tajin
D NOVA 3
Tiger Bread
Sainsbury’s
C NOVA 4