Barcode: 4066447087215
Olivenmix mit Kräutern
by DmBio
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 3
Labels
organic
vegetarian
eu organic
vegan
eg öko verordnung
eu agriculture
european vegetarian union
european vegetarian union vegan
gr bio 01
Categories
Available in
germany
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 189.0 kcal |
| Fat | 19.0 g |
| of which saturated | 2.7 g |
| Carbohydrates | 1.1 g |
| of which sugars | 0.5 g |
| Fiber | 3.1 g |
| Proteins | 1.3 g |
| Salt | 4.0 g |
Ingredients
47,1% Bio Kalamon-Oliven, 47,1% Bio Oliven, 5,5% Bio natives Olivenöl extra, Bio Oregano, Bio Thymian, Bio Basilikum, Meersalz, Säuerungsmittel: Milchsäure, Zitronensäure, Antioxidationsmittel: Ascorbinsäure.
Additives
e270
e300
e330
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Golosa Pistache
Damiano
E NOVA 4
Bananes bio
Bio Village, Marque Repère
C
Bio village bananes
Bio Village, Marque Repère
A NOVA 1
Bananes
Bio Village, Marque Repère
A NOVA 1
Bio village bananes
Marque Repère
C
baguette BIO
Intermarché
C NOVA 3
Bananes
Bio Village, Marque Repère
C
Soupe de tomate avec basilic
Le Gusto
C NOVA 4
Bananes
Bio Village, Marque Repère
C
Spätzle aux œufs
Le Gourmet
C NOVA 3
Bananes
Bio Village, Marque Repère
C
Proteinbrot Mit 5% Rüebli
Le petit moulin
B