Barcode: 20362041
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 824.0 kcal |
| Fat | 91.6 g |
| of which saturated | 13.3 g |
| Carbohydrates | 0.0 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
natives Olivenöl
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Hartweizen Grieß (für Nudeln)
Weltgold
A NOVA 1
Bergkirchener Krustenbrot
Glocken Bäckerei
B NOVA 3
Paniermehl
Thüringer Mühlenwerke, Weltgold
B NOVA 3
Mehl (Weizen)Typ 550
Thüringer Mühlenwerke, Weltgold
A NOVA 1
Bauernschnitten Roggenmischbrot
Glocken Bäckerei
B NOVA 3
Sonntagsbrötchen
HIT
C NOVA 4
Rosinenschnitten
GlockenBäckerei
D NOVA 4
Paniermehl (Paneermeel)
Weltgold
B NOVA 3
Semmel Brösel
Kronen Gold
B NOVA 3
Roggenmehl 1150
Weltgold
A NOVA 1
Klosterkruste Roggenmischbrot
Glocken Bäckerei
C NOVA 1
Stollenmehl
Weltgold
NOVA 1