Barcode: 4099200018065
Olivenöl extra nativ
by Minos
Labels
pdo
Categories
Available in
austria, france, germany, switzerland
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 822.0 kcal |
| Fat | 91.0 g |
| of which saturated | 14.0 g |
| Carbohydrates | 0.0 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
AD CHD Natives Olivenöl extra - Erste Güteklasse-diréekt aus Oliven ausschliesslich mit mechanischen Verfahren gewonnen. Herkunft Sitia / Kreta. 100% Koroneíki - Huile d'olive vierge extra - Huile d'olive de catégorie supérieure obtenue directement des olives et uniquement par des procédés mécaniques. Origine Sitia/Crète. 100% Koroneiki. Olio d'oliva extra vergine - Olio d'oliva di categoria superiore ottenuto direttamente dalle olive e unicamente mediante procedimenti meccanici. Origine Sitia/Creta. 100% Koroneiki.
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Cheese & garlic croutons, cheese & garlic
D NOVA 4
Stems and pieces mushrooms
A NOVA 3
100% whole wheat bread, 100% whole wheat
B NOVA 4
Sliced mushrooms
A NOVA 3
Caesar croutons, caesar
E NOVA 4
Seasoned croutons, seasoned
E NOVA 4
Fire roasted diced tomatoes in organic tomato juice
B NOVA 3
Organics crushed tomatoes in puree
A NOVA 3
Fancy mandarin orange segments in light syrup
B NOVA 3
Diced tomatoes with green chiles, green chiles
B NOVA 3
Diced tomatoes in organic tomato juice
A NOVA 1
Sliced mushrooms
A NOVA 3