Barcode: 3445020220705
Olivenöl nativ extra
by Bio Planete
Labels
organic
vegetarian
eu organic
vegan
fr bio 01
Categories
Available in
germany
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 819.0 kcal |
| Fat | 91.0 g |
| of which saturated | 15.0 g |
| Carbohydrates | 0.0 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Herkunft: Portugal Kaltextraktion, Erste Güteklasse direkt aus Oliven ausschließlich mit mechanischen Verfahren gewonnen, Dieses geschmack - volle Öl wird aus besten, unter der südländischen Sonne gereiften Bio-Oliven gewonnen, Sein fruchtiges Aroma verleiht Speisen eine angenehme mediterrane Note, Nicht über den Rauchpunkt erhitzen,
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Orange pepper
A NOVA 1
Enriched Brown'N' Serve Rolls
Food Lion
C NOVA 4
Self-Rising Flour
Food Town Stores Inc.
D NOVA 3
Olive Oil, Mild
Food Lion
B NOVA 2
Parfait fun pack
C NOVA 4
Self-rising flour
Food Town Stores Inc.
D NOVA 3
Food lion, all-purpose flour
Food Lion
A NOVA 1
Food lion, simple living, oat cereal
Food Lion, Food Town Stores Inc.
D NOVA 4
Food lion, brown steakhouse bread, honey
Food Lion, Food Town Stores Inc.
D NOVA 3
White sandwich sliced bread
C NOVA 4
Long grain instant brown rice
B NOVA 1
Whole strawberries
A NOVA 1