Barcode: 7613379117106
Olivenpaste Tapenade d'olives
Nutri-Score
E
Processing
NOVA 3
Labels
organic
vegetarian
eu organic
vegan
gr bio 03
Categories
Available in
germany, switzerland
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 260.0 kcal |
| Fat | 27.0 g |
| of which saturated | 3.6 g |
| Carbohydrates | 2.1 g |
| of which sugars | 0.9 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 1.5 g |
| Salt | 7.3 g |
Ingredients
Olives noires 71% (Grèce), olives vertes 17% (Grèce), huile d'olive extra vierge (Grèce), sel marin, vinaigre de vin rouge, oignons, basilic, origan,
Related Products in Spreads
Aardappelsalade met rundvlees en groenten
Johma
NOVA 4
Meadow Herb and Garlic
D
Ferrer, Black Olive Tapenade & Dip
Conserves Ferrer S.A.
D NOVA 3
Flifla naturify
Naturify flifla
NOVA 3
Hanfsaat Streichzart Hanfkrem Kürbis Rosa Pfeffer
hanfwerk
D NOVA 3
Truffle spread
Stonewall Kitchen
C NOVA 4
Hummus olive tapenade
Globespun Gourmet
A NOVA 3
Creamy Mash Peanut Butter
Manitoba SAS
E NOVA 4
Barnier Olives, Authentic Tapenade
Barnier Production
E NOVA 3
Alili, Green Olive Tapenade
Quisling Media
D NOVA 3
Taste of inspirations, black olive tapenade
Taste Of Inspirations
E NOVA 4
Hanfling
hanfwerk
D NOVA 3