Barcode: 3560070612727
Olives
by Grand Jury
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 3
Labels
green dot
triman
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 145.0 kcal |
| Fat | 14.0 g |
| of which saturated | 2.0 g |
| Carbohydrates | 1.3 g |
| of which sugars | 0.4 g |
| Fiber | 5.1 g |
| Proteins | 1.0 g |
| Salt | 4.0 g |
Ingredients
Olives vertes, eau, sel, acidifiant : acide citrique.
Additives
e330
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Giant, campanelle
Giant
NOVA 1
Organic baby spinach spring mix
Nature's Promise
A
Pici Macaroni Product Pasta
Giant
NOVA 1
Chia seeds
A
Pennoni
Giant
NOVA 1
Organic white quinoa
Giant
A NOVA 1
Giant, normandy style vegetable blend, broccoli, caullflower, carrots, zucchini & yellow squash
Giant
A NOVA 1
Nature'S Promise, Organic Fruit Punch
Giant
E NOVA 4
Elbows pasta
Nature's Promise
B NOVA 1
Fusilli pasta made with corn & rice
Ahold
B NOVA 1
100% white grape juice
Giant
E NOVA 4
Organic red quinoa
Giant
A NOVA 1