Barcode: 5413588624318
Olives ail et Basilic
by PèreOlive
Nutri-Score
C
Processing
NOVA 3
Labels
no preservatives
green dot
Categories
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 172.0 kcal |
| Fat | 16.0 g |
| of which saturated | 2.5 g |
| Carbohydrates | 3.8 g |
| of which sugars | 2.0 g |
| Fiber | 3.6 g |
| Proteins | 1.3 g |
| Salt | 2.4 g |
Ingredients
Olives vertes dénoyautées (Grèce) 90,9%, ail 4,1%, sel, huile de tournesol, vinaigre, basilic 0,2%. Peut contenir des noyaux.
Related Products in Condiments
Honig Senf Sauce
Händlmeier
D NOVA 3 Eco-Score C
Bio-Streichcreme Kichererbse, Paprika und Chili
Rewe Bio
C NOVA 3
Chow mein stir fry sauce
Fused by Fiona
D NOVA 3
Fused Teriyaki
Fused
E NOVA 3 Eco-Score B
Brun Saus
Toro
C NOVA 4
PINEAPPLE SALSA
Santa Maria
B
Katsu curry
Fused by fiona
D NOVA 3
Fused Thai Green Curry
Fused by Fiona
C NOVA 3
Basil Pesto
Kirkland Signature
NOVA 3 Eco-Score D
Remoulade
Thomy
D NOVA 3 Eco-Score C
Organic tomato sauce
Kirkland
A NOVA 3 Eco-Score B
Pesto alla Genovese
Tesco
D NOVA 4 Eco-Score C